Farby v energetickom obraze

Úvod Energetické obrazy

Biela – je farbou čistoty a nevinnosti. Sila, je univerzálnym svetlom, ktoré očisťuje. je vysokou duchovnou farbou –Svetla a Čistota.

Žltáje Slnko, ktoré dáva chuť do života. povzbudzuje sebavedomie a optimizmus, individualitu a nezávislosť, taktiež uvedomenie si seba samých. Podporuje intuíciu a tvorivosť. Ovplyvňuje tretiu čakru – solar plexus, sídlo sebavedomia, vnútorného dieťaťa a našej osobnosti.

Oranžová je farbou múdrosti a radosti., tvorivej energie. Je povzbudivá, podporuje zdravé presadzovanie, aktívne úsilie. Je hlboko duchovná a meditačná farba. Rozvíja trpezlivosť a ticho v nás.

Červená je energická, aktívna farba. Je symbolom ohňa, plodnosti, lásky a krvi – radosti zo života. Zahrieva, dodáva energiu, prebúdza životnú silu. Podnecuje hlboké emócie. Je to vášnivá farba symbolizujúca boj, zúrivosť, násilie, lásku, odvahu a vôľu.

Ružová je farbou súcitu, lásky. Zaháňa hnev a pocity opustenosti. Ružova prislúcha k bezpodmienečnej láske a štvrtej srdečnej čakre. Fialová – je duchovnou farbou, pomáha harmonizovať ako fyzické, tak duchovné energie. Prináša inšpiráciu, pokoru, vízie a je meditačnou farbou. Oslavuje Božské bytie a ukazuje na pominuteľnosť všetkého hmotného, vyzdvihuje ducha a je vášnivou farbou. Zobrazuje sa u vysoko duchovne založených duší,.

Modrá – ukľudňuje, uvoľňuje a čistí aby sa mohla otvoriť inšpirácii a intuícii. Otvára duchovné sféry..nebo

Tyrkysová – je farbou ktorá posilňuje a zároveň čistí. Pomáha ukľudňovať telo aj dušu, harmonizuje. Dokáže nás spojiť s naším Vyšším Ja a uviesť do stavu hlbokej meditácie.

Indigo
hlboké duchovné poznanie, kontakt s Najvyššími energiami.

Zelená je farbou liečiteľstva, pokoja, uváženosti podporuje rozvoj a rast.

Hnedá farba je farbou uzemnenia, stojím pevne na zemi..tu a teraz.Vyjadruje, že bytosť je stála, rozvážna, nelieta s hlavou v oblakoch

 

 Čierna V spolupráci s ostatnými farbami ale môže pôsobiť ako ochranná farba, najúčinnejšie v kombinácii s bielou, kedy vyrovnáva polaritu ľuďom, ktorí nad sebou strácajú vládu. 

Copyright 2019 - 2020 © Energetické obrazy